Výklad na květen

13.05.2012 21:14

VÝKLAD NA KVĚTEN Z OKROUHLÍKU

Zkusila jsem tentokrát výklad provést na místě nijak nezatíženém minulostí a Okrouhlík vypadá jako místo krásné a lehounké. Pojem Okrouhlík vyjadřuje skalnaté jádro opuštěného meandru, vyvýšený útvar mezi prorvanou šíjí meandru a mrtvým ramenem. Při říční erozi dochází v některých případech k výraznému úbytku materiálu na protilehlých výsepních březích, až voda zeslabenou šíji meandru protrhne a tok řeky se zkrátí. Pokud bylo jádro meandru tvořené odolnějšími horninami, vznikne pahorek zvaný okrouhlík.

Okrouhlík je vršíček v Bolevci ležící na Sigmondově stezce o nadmořské výšce 386 m.n.m. Za druhé světové války zde byla lovecká bouda, kterou zřídil německý kontrolor ve Škodovce Wagner a český chemik Zimmermann a čekávali zde na lišky. Nutno dodat, že Wagner byl vzorný lesník a zřídil v lese plno krmelců a jesliček. V 80.letech 20.století nebyl zalesněný a uvažovalo se zde o malé rozhledně, k té se však už nedostalo.

Výklad na květen

Beran – Král pohárů

Tento měsíc se dobře dívejte kolem sebe očima a jednejte srdcem. Můžete potkat skutečně toho pravého člověka do vašeho života nebo se z něj může někdo krásně vyklubat. Nemusí to však být jen osudová láska, ale milý kamarád nebo příjemný flirt. V každém případě se nenechte odradit a řiďte se tím, co vám říká vaše srdce.

Býk – 2 pentaklů  

Nemusí být vždy všechno jasné, černé nebo bílé. Existuje ještě mnoho barev mezi tím a je jen na vás jak a kdy je poznáte. Zkuste se tento měsíc trochu povznést nad vaše obvyklé soudy a výkony, dopřejte si lehkost a nadhled a může se vám otevřít nový svět.

Blíženci  –  9 pohárů  

Tento měsíc zkuste vypustit úplně vše, co vás omezuje a tíží. Důležitá rozhodnutí nechte stranou a dopřejte si trochu radosti a veselí. Dopřejte si dárky, popusťte uzdu fantazii a přestaňte se krotit. Uvolnění, které už dlouho potřebujete, vás posune dál a pomůže vám řešit i to důležité.

Rak – 4 holí  

Přesto, že je teprve květen, je na čase si dopřát dovolenou. Vypněte všechno, co jde a jděte slavit. Pokud to není možné alespoň obden, zkuste si události všedních dnů nebrat k srdci, povznést se nad ně a dopřát si chvíli bez starostí.

Lev – Eso mečů

Tento měsíc se nechte vést hlavně rozumem, vaše srdce vás může klamat a způsobit vám zbytečné problémy. Jedině rozum vám ukáže ukázat řešení, na které už dlouho čekáte, ale aby to bylo skutečně co platné, je nutné se obrnit a být trochu chladný. Snažte se krotit svůj temperament a ukvapenost, buďte ostří a přesní. Možná tím okolí vyrazíte dech, ale v každém případě tím dostanete to, co potřebujete.

Panna – Poslední soud

Přesto, že se už blíží léto a prázdniny, vy máte ještě hodně úkolů a nejsou právě jednoduché. Snažte se tedy tento měsíc dotahovat věci do konce a neleknout se ani těžkých problémů. Budete na to muset vydat hodně energie, ale není se čeho bát, máte jí v zásobě více než dost. Čím dříve vše uděláte, tím dříve si budete moci oddychnout.

Váhy – 3 mečů

Tento měsíc máte dovoleno trochu uzavřenosti. Vaším úkolem bude smířit se s věcmi, které vás v životě trápí a uvědomit si chyby, kterých se na vás dopustili druzí, ale kterými škodíte i sami sobě. Můžete se ponořit do svého srdce a pustit z něj ven vše, co vás tíží. Po této očistě se budete cítit volnější a lepší. Léto už vás pak odmění za vykonanou námahu a vaše srdce se naplní jinými, krásnými zážitky.

Štír – Síla

Po delší době opět dostáváte krev do žil. Někde blízko vás je neomezený zdroj, z něhož si můžete brát a který vám může hodně pomáhat. Není však zadarmo, bude vyžadovat vaší odvahu a chuť do života, odhodlání a snahu. Dobře víte, co je třeba udělat, dostáváte na to vše potřebné, tak vzhůru do toho!

Střelec – Věž 

Možná tento měsíc nevyjdete z překvapení, možná se budete muset přizpůsobit něčemu úplně novému, a možná se na to budete i trochu zlobit, ale nakonec poznáte, k čemu všemu to bylo dobré. Nebraňte se osudu a přijímejte, co dostáváte, ať se vám to líbí nebo ne.

Kozoroh – 9 pentaklů

Tento měsíc je pro vás připraveno něco moc krásného, co si můžete opravdu užít a vychutnat. Je to však dobře ukryto a neukáže se to hned. Dívejte se tedy dobře kolem sebe a sledujte i maličkosti, může se v nich skrývat nejen řešení vašich problémů, ale i pravý poklad.

Vodnář – 7 pentaklů   

Tento měsíc bude pro vás zkouškou trpělivosti. Možná něco nepůjde tak, jak si představujete, možná něco nenabere očekávané tempo, ale nic se neděje jen tak, všechno má své přínosy. Snažte se tedy respektovat postup, který vám nabízí život, a nechoďte proti nim. Chtějí vás něco naučit.

Ryby – 10 mečů

Tento měsíc máte možnost skoncovat s tím, co vás už dlouho obtěžuje a trápí. Můžete se toho navždy zbavit. Nutné je jen sebrat veškerou svou sílu a použít jí na jeden, ten skutečně největší cíl. Vše už vám pak půjde na ruku. Využijte tuto ukončovací atmosféru, než sama ukončí něco jiného.

Zdroj textu: wikipedie.cz a informační tabule na místě