Břežanské pochozeníčko
01.06.2019 11:14
Téměř po dvaceti letech se sešla naše okultní skupina BDI, která stála u mého kartářského zrodu. Kromě výjezdního zasedání, tarotových výkladů a vaření jsme také prolezli okolí Břežan u Pačejova, kde jsme našli vyčtený Obětní kámen a poděkovali u kostela sv. Anny stojícím na mnohem starším místě se zázračnou studánkou.
JEZÍRKO U AMFITEÁTRU V BŘEŽANECH

Cestou ke kameni najdete v lese přírodní amfiteátr a za ním jezírko jako z pohádky.
Merry Day Tarot, 21.5.2019
Královna pohárů, Hvězda, Velekněz

Zdejší jezírko je nejen sídlem mocné a krásné vodní paní, ale také zrcadlen. Její síla a úmysly nám mohou předat víc, než si myslíme i mnohdy i víc, než chceme. Pohled do vodné hladiny je jako pohled do jejích očí, slibuje velké poznání a mnoho darů, pokud se jim otevřeme a prokážeme dostatek pokory a úcty nejen ke kráse zdejší královny. Pokud jsme na to připraveni, můžeme se zde touto zkouškou očistit a pokračovat na cestě dál.
STRÁŽCI U KAMENE: 2 pentaklů


Silné kameny, místa nabitá energií a využívaná předky k rituálům a prosbám měla vždy své ochránce. Většinou je prostě nějak poznáme, je třeba je pozdravit a zeptat se, zda smíme vstoupit. A teprve pak podle toho můžeme jít kupředu. Místní ochránce stojí mezi dvěma kamennými hlídači, je silný a pevný a nenechá nikoho na pochybách, že on je tady ten, kdo rozhoduje a jeho volbě je nutné se podvolit. Není to žádný malichera, víc, co dělá a když se ho optáme se skutečnou úctou, pustí nás dál. Hned druhá zkouška krátce po sobě, což? Obětní kámen je zkrátka dobře pojištěn i dnes, vstoupit smí jen ten, kdo sám něco ukáže či obětuje.
OBĚTNÍ KÁMEN

Úředně je potvrzeno, že místní obřadní kámen keltů je skutečný. Tři na sobě poskládané velké ploché kameny s výraznou jamkou a stružkou jsou totiž zaneseny v oficiálním památkovém katalogu České republiky pod názvem Megalitický kamenný oltář. Figuruje i v místních pověstech. V době knížete Břetislava, kdy se v Čechách šířilo křesťanství, byly některé z použitých kamenů násilně rozpůleny, aby se tak zabránilo šíření a udržování pohanských zvyků. O keltských kamenech se většinou traduje hrozivá legenda. Pokud se pokusíte s kameny hnout, do roka tragicky zemřete. V případě oltáře u Břežan to ale nehrozí. S několikatunovými kameny by totiž možná hnul bagr, ale určitě ne sám člověk.
Minulost: 4 holí, Vůz, 3 pohárů
Přítomnost: Mág
Budoucnost: 3 pentaklů
Rada: Císař
Varování: 9 mečů
Energie místa: Kolo života a Blázen
Duch místa: Poslední soud
Účel místa: Rytíř holí

Že tady kdysi stružkou netekla krev nás napadlo už podle toho, jak Eda celou cestu ke kameni i u něj běhal, štěkal a šílel. Probudil se v něm pud, nikoliv však strachuplný, ale ten nejpudovější, který může být. Také tvar kamene připomínající ženské lůno, nabádal k úplně jiným činnostem, než podřezávání nevinných tvorů. A nakonec karty jasně ukázaly, že se sem odjakživa chodilo spíše slavit, plodit a čerpat energie ze vzájemných radovánek, jistě posvátných. Možná se zde odehrávaly přechodové rituály spojené se sexualitou, možná se sem chodilo žádat Matku Zemi o hojnost a plodnost, a možná sem jen chodili párečky do remízků společně svačit. I dnes je to místo podstatné pro naši energii, je možné se tu opřít a svou sílu a otevřít spodní čakry. Hlavně sem netahat myšlení, meditování a nesnažit se tu jakkoliv uklidnit mysl, to by bylo kontraproduktivní. Účelem je tu spojit protiklady a probudit novou energii, silnou jako kůň vycházející přímo z nás, z toho kým jsme a co je naše nejhlubší přirozenost. Vezměme si tedy odsud přesně to, co právě teď potřebujeme, poděkujme a zapomeňme na bludy o krvelačných Keltech, kteří zde popravovali odsouzené a hltali jejich krev. To zřejmě dělali jinde.
KAPLE SV. ANNY

Kaplička svaté Anny stojí od 18. století na místě údajně zázračné studánky. Od doby výstavby kapličky u ní také roste dnes památný strom, konkrétně lípa srdčitá.
Revival Art Tarot, 21.5.2019
Minulost: Rytíř pohárů, Blázen, Král pohárů
Přítomnost: Rytíř holí
Budoucnost: Svět
Rada: 5 mečů
Varování: 2 holí
Energie místa: 4 mečů a 8 mečů
Duch místa: Slunce
